1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”!

25-06-2015

W tym miesiącu wystartowała III edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci”.

 
Aż do końca lipca bieżącego roku  administratorzy wiejskich stron internetowych z całej Polski będą mogli zgłaszać swoje strony do trzeciej edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”.


Poprzednie dwie edycje konkursu pokazały nam, że jest to dobry kierunek działania. Dlatego w tym roku, nieco później, ale z nie mniejszym zaangażowaniem, ogłaszamy kolejną edycję konkursu. Nowością jest powiązanie go z naszą nieco młodszą inicjatywą jaką jest portal Naszawioska.pl – mówi Senator Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz pomysłodawca konkursu.

 
Generalne zasady konkursu pozostają bez zmian. Poniżej przedstawiamy zmiany
w regulaminie w stosunku do lat poprzednich:

Portal Naszawioska.pl

Projekt narodził się  bezpośrednio w wyniku realizacji konkursu „SOŁECTW@
w sieci”. Uważamy, iż wiejskich stron internetowych jest zdecydowanie za mało. Dlatego analizując najlepsze z tych zgłoszonych do obu poprzednich edycji naszego konkursu, opracowaliśmy naszą propozycję jak może wyglądać strona internetowa sołectwa. Za pomocą portalu Naszawioska.pl sołectwa, które nie mają swoich stron mogą bezpłatnie zakładać je w prosty sposób.

Jednak wiemy, że jest już bardzo wiele dobrych, wiejskich stron internetowych w sieci. Dlatego też dajemy administratorom tych stron możliwość  na podłączenie ich do naszego portalu. Wystarczy kliknąć na przycisk „DODAJ SOŁECTWO”, który  znajduje się w górnym, prawym rogu portalu. Następnie wypełniając formularz rejestracyjny trzeba na końcu podać adres swojej strony, którą chce się podłączyć.

Podłączenie strony do portalu jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie! Strony, które zostaną zgłoszone w konkursie, ale nie zostaną zarejestrowane na portalu naszawioska.pl będą odrzucone
z przyczyn formalnych.

Więcej informacji o portalu można znaleźć tutaj: www.naszawioska.pl/o-portalu.html

Jeszcze lepsze strony

Dla tych administratorów stron, którzy chcieliby zmienić swoje strony internetowe na jeszcze lepsze przygotowaliśmy coś specjalnego. Jeżeli uznacie, iż Państwa strona bardzo odbiega od zwycięzców konkursu i chcielibyście ją rozwinąć wystarczy skorzystać z naszego portalu Naszawioska.pl.

Przykładem bardzo dobrze prowadzonej strony internetowej na portalu jest wielkopolskie sołectwo Grabonóg.  Wygrało ono konkurs na najlepiej prowadzoną stronę, na terenie Lokalnej Grupy Działania GOŚCINNA WIELKOPOLSKA, która jest partnerem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w tym projekcie.

Stronę można  obejrzeć pod adresem: www.grabonog.naszawioska.pl

Aby założyć taką stronę wystarczy kliknąć na przycisk „DODAJ SOŁECTWO”, który  znajduje się w górnym, prawym rogu portalu i wypełnić formularz zgłoszeniowy, nie podając jednak adresu swojej starej strony internetowej. Po aktywacji strony przez administratora będzie można założyć swoją nową stronę internetową wykorzystując materiały ze swojej poprzedniej witryny. Osoby potrzebujące pomocy w tym zakresie lub mające pytania zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego na portalu w zakładce KONTAKT.

Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu i w polu na adres starej strony, trzeba wpisać po przecinku adres nowej na portalu.

Spośród stron internetowych, które dokonają takie zamiany jury konkursowe wybierze jedną stronę, która otrzyma nagrodę specjalną! Otrzymać ją można za ciekawe wypełnienie i aktywne prowadzenie strony przez okres nadsyłania zgłoszeń, czyli od 1 czerwca do 30 lipca 2015R.

Finał konkursu

Dotychczas uroczysty finał konkursu odbywał się latem, w Warszawie podczas wręczania nagród w konkursie Sołtys Roku. III edycję konkursu będziemy rozstrzygać  pod koniec października podczas konferencji poświęconej cyfryzacji oraz ekologii WIEŚ POLSKA-WIEŚ INNOWACYJNA. Wydarzenie to towarzyszy Międzynarodowym Targom POL ECO SYSTEM w Poznaniu.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod adresem: www.konferencja.kss.org.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Urząd Gminy Kwilcz

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 23

64-420 Kwilcz

tel. 0048 61 29 15 065

fax 0048 61 29 15 264

e-mail: office@kwilcz.pl

Deklaracja dostępności

Telefon alarmowy 112

Pogotowie ratunkowe 999

Straż pożarna 998

Policja 997

Pogotowie energetyczne 061 295 32 08

Pogotowie gazowe 992

Uwaga - nowe numery telefonów do Urzędu Gminy!Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - styczeń - grudzień 2021Ulgi dla przedsiębiorców w czasie epidemiiSprawdź aktualny stan powietrza