1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Spotkanie z posłem na Sejm RP Maksem Kraczkowskim

19-04-2016

W dniu 16 kwietnia 2016 r. Wójt Gminy Kwilcz Stanisław Mannek uczestniczył w spotkaniu z posłem na Sejm RP, panem Maksem Kraczkowskim. Poseł Maks Kraczkowski jest członkiem klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

W trakcie wizytacji na terenie oczyszczalni ścieków w Luboszu wójt przedstawił aktualną sytuację oczyszczalni oraz koncepcję rozwiązań technicznych jej przebudowy. Wójt poinformował o problemach związanych z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków oraz koniecznością dokonania jej przebudowy. Wójt zwrócił uwagę na problemy związane z możliwością uzyskania dofinansowania na realizację tej inwestycji, w szczególności, że preferencjami objęte są inwestycje dla oczyszczalni, które znajdują się w tzw. aglomeracji (oczyszczalnia Lubosz z uwagi na jej rozmiar nie należy do aglomeracji) oraz oczyszczalni dużych, obsługujących powyżej 10.000 RLM, co dyskwalifikuje w zasadzie możliwość ubiegania się o dofinansowanie dla oczyszczalni Lubosz.

Poseł M. Kraczkowski wyraził wolę współpracy na rzecz środowiska naszej Gminy oraz chęć współpracy z kwileckim samorządem jak również zaoferował pomoc w rozwiązywaniu lokalnych problemów, w szczególności odnosząc się do tematu pomocy w dofinansowaniu przebudowy oczyszczalni Lubosz. W trakcie spotkania omówił kierunek działań rządu i ich wpływ na przyszłe życie mieszkańców, odnosząc się w sposób szczególny do działań prorodzinnych w ramach programu „Rodzina 500 plus” oraz zaprezentował plany dotyczące nowego programu, znanego już jako Gospodarka +. W trakcie spotkania dyskutowano również o sprawach bieżących, trudnościach i problemach samorządu oraz mieszkańców gminy, poruszając m.in. kwestię bieżącej sytuacji w kraju, inwestycji, oświaty oraz pozycji Polski na tle innych państw Unii Europejskiej. Jak podkreślił poseł: w swoim wywiadzie dla lokalnego tygodnika „Tydzień Międzychodzko – Sierakowski” składał deklarację współpracy na rzecz środowiska naszego powiatu, a dziś dotrzymuje słowa, bowiem jego społecznym asystentem na terenie powiatu będzie radny z terenu naszej gminy – pan Dariusz Prętki.

Posłowi towarzyszyła Dyrektor Biura Posła na Sejm RP pani Monika Kachniarz.

fot.: http://kraczkowski.pl/

Urząd Gminy Kwilcz

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 23

64-420 Kwilcz

tel. 0048 61 29 15 065

fax 0048 61 29 15 264

e-mail: office@kwilcz.pl

Deklaracja dostępności

Telefon alarmowy 112

Pogotowie ratunkowe 999

Straż pożarna 998

Policja 997

Pogotowie energetyczne 061 295 32 08

Pogotowie gazowe 992

Uwaga - nowe numery telefonów do Urzędu Gminy!Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - styczeń - grudzień 2021Ulgi dla przedsiębiorców w czasie epidemiiSprawdź aktualny stan powietrza