1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Zostaw swój 1% w Kwilczu

18-01-2016

Przed nami czas wypełniania deklaracji podatkowych. Po raz kolejny sami możemy wybrać cel, na który przeznaczymy jeden procent naszego podatku. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdecydowali, komu przekazać odpis 1% podatku, zachęcamy, aby wesprzeć organizację, które działają na terenie naszej gminy lub na rzecz jego mieszkańców.

Przekazując 1% wspieramy działalność organizacji (np. stowarzyszenia) działających na rzecz mieszkańców ziemi kwileckiej, ważne działania i cele społeczne. Wszystko to dzieje się z pożytkiem dla Kwilcza i nas samych. Być może z pomocy tych organizacji korzystają nasze dzieci, wnuki, sąsiedzi. Ważne jest bowiem, aby jak najwięcej środków pochodzących z możliwości przekazania procentu podatku zatrzymać w naszej gminie. Dla organizacji, która otrzyma te środki to z kolei bardzo duże wsparcie. Wielu z nas być może chciałoby się zaangażować społecznie, ale często brakuje nam na to czasu. Wsparcie organizacji pożytku publicznego jednym procentem to znakomita forma włączenia się choć w małym stopniu w działanie na rzecz innych. To nic nie kosztuje, a może pomóc komuś bardzo potrzebującemu.

Jak to zrobić? To bardzo proste!

Krok 1

Wybierz organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku, uprawnioną do otrzymania 1% za rok 2015. Lista OPP opublikowana została na stronie internetowej: http://www.pozytek.gov.pl/ 
Ważne informacje: elektroniczny wykaz OPP uprawnionych do otrzymywania 1% jest publikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS).

Krok 2

Przekazanie swojego 1% jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38). Po wyliczeniu, ile podatku należy zapłacić w bieżącym roku, w rubryce zatytułowanej “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisuje się numer organizacji, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli np.: KRS 0000000001
W polu „Wnioskowana kwota” wpisać należy kwotę, jaką chcesz przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3

Podatnik w rubryce formularza PIT zatytułowanej Informacje uzupełniające może podać informacje określające sposób dysponowania przez organizację przekazanymi środkami – można wskazać konkretny cel.

Krok 4

Możesz wyrazić zgodę lub nie na podanie swoich danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego, której przekazujesz 1% swojego podatku.

Krok 5

Urząd Skarbowy przekaże 1% na konto wskazanej przez podatnika organizacji pożytku publicznego w terminie do lipca roku podatkowego, w którym składane jest zeznanie podatkowe. Na jednym formularzu PIT możesz wskazać tylko jedną organizację (niestety nie jest możliwe podzielenie swojego 1% pomiędzy kilka organizacji). Jeżeli rozliczasz się na większej liczbie formularzy PIT, to w każdym z nich możesz wskazać inną organizację. 1% podatku dochodowego nie przekażą osoby, które rozlicza pracodawca.

Urząd Gminy Kwilcz

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 23

64-420 Kwilcz

tel. 0048 61 29 15 065

fax 0048 61 29 15 264

e-mail: office@kwilcz.pl

Deklaracja dostępności

Telefon alarmowy 112

Pogotowie ratunkowe 999

Straż pożarna 998

Policja 997

Pogotowie energetyczne 061 295 32 08

Pogotowie gazowe 992

Uwaga - nowe numery telefonów do Urzędu Gminy!Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - styczeń - grudzień 2021Ulgi dla przedsiębiorców w czasie epidemiiSprawdź aktualny stan powietrza